To jest archiwum! Aktualna strona znajduje się pod adresem: www.informacjapubliczna.org

logo Pozarządowego Centrum Dostępu do Informacji Publicznej
Newsletter
Wydarzenia
poprzednilipiec 2024następny
PWŚCzPtSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Komentarze
| 12-11-2016 18:17
| 12-11-2016 18:14
| 04-04-2016 14:44
Opinie SLLGO
Sieć Obywatelska – Watchdog Polska wystosowała wspólnie z Fundacją Panoptykon uwagi odnoszące się do propozycji Ministra Spraw Zagranicznych wprowadzenia nowego ograniczenia w dostępie do informacji, tzw. tajemnicy dyplomatycznej.
Pytanie do Krajowej Rady Sądownictwa o wykładnię dotyczącą zasady niezawisłości i bezstronności sądu
W czerwcu 2013 roku Sędzia Irena Kamińska - orzekająca w około 60 procentach spraw dotyczących dostępu do informacji publicznej w Naczelnym Sądzie Administracyjnym - udzieliła wywiadu do pisma "Na wokandzie", gdzie przedstawiła propozycje zmian legislacyjnych. Są one zgodne z jej linią orzeczniczą. Problem w...
Interwencja w sprawie sposobu przedstawiania idei jawności w piśmie Ministerstwa Sprawiedliwości Na wokandzie
W tym tygodniu wracamy do wywiadu udzielonego czasopismu "Na wokandzie" przez sędzię Irenę Kamińską. Między nami obywatelkami i obywatelami zostało już sporo powiedziane, cieszy nas też żywiołowa Państwa reakcja i poczucie, że wszyscy mówimy podobnie. Nie wystarczy jednak, że my się wymienimy poglądami –...
Nadzieja umiera ostatnia
Na początku lutego 2013 roku wysłaliśmy wniosek do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji o zmianę sposobu stanowienia prawa w okresie przed konsultacjami społecznymi. Napisaliśmy - przyjęty sposób procedowania prowadzi do spadku zaufania obywateli do procesu legislacyjnego. Jest niezrozumiały i brakuje o nim rzetelnej informacji. Czy...
Uwagi SLLGO w sprawie ponownego wykorzystywania informacji publicznej
Poniżej przedstawiamy krótkie opracowanie podsumowujące polskie doświadczenia w zakresie ponownego wykorzystywania informacji publicznej, po roku od wprowadzenia przepisów. Przypominamy też o naszych obawach z okresu przygotowywania tych przepisów, które - w przeważającej części - okazały się trafne. Uwagi te przygotowaliśmy na konferencję ePSIplatform (
Prosimy uregulować stanowienie prawa
8 lutego 2013 roku, Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich zwróciło się z wnioskiem o poprawę sposobu stanowienia prawa do Ministra Administracji i Cyfryzacji. 
21 stycznia 2013 roku złożyliśmy uwagi do projektu założeń projektu ustawy o otwartych zasobach publicznych
Projekt ten był wyczekiwany przez wiele organizacji i ma na celu ułatwienie dostępu do wytwarzanych za środki publiczne prac naukowych i dóbr kultury. My mamy jednak prawie same wątpliwości i obawy.
Postulaty SLLGO dotyczące nowelizowanej ustawy o dostępie do informacji publicznej
Przedstawiamy Państwu projekt stanowiska Stowarzyszenia Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich w sprawie nowelizacji ustawy o dostępie do informacji publicznej. 
SLLGO, Stowarzyszenie 61/MamPrawoWiedziec.pl, Stowarzyszenie Klon/Jawor i Stowarzyszenia Klimatologów Polskich o rozporządzeniu do ustawy o dostępie do informacji publicznej
Opinia projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie sposobu i kryteriów weryfikacji zasobu informacyjnego, jego przetwarzania i udostępniania oraz standardów technicznych prowadzenia centralnego repozytorium informacji publicznej. 
Opinia SLLGO w sprawie zmian w dyrektywie o ponownym wykorzystywaniu informacji publicznej
Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji ogłosiło konsultacje. Dokumenty, które podlegały konsultacjom zostały opublikowane na stronie Ministerstwa i dotyczyły nie tylko treści proponowanych przez Komisję Europejską zmian w dyrektywie, ale również projektu stanowiska rządu odnośnie tych zmian.
Informacja publiczna - opłaty za dostęp do informacji
Na stronach www.infor.pl pojawiła się opinia Wioletty Paprockiej z MSWiA „Czy udostępnianie dokumentów przez urząd zawsze jest bezpłatne”. Poniżej przesłaną w odpowiedzi na powyższą publikację informację w zakresie możliwości wyznaczania opłat za udostępnianie informacji publicznej.
CC | Sieć Obywatelska - Watchdog Polska, ul. Ursynowska 22/2, 02-605 Warszawa, +48 22 844 73 55, dip@lgo.pl | CMS: e-ppi.pl | Wygląd strony: Agencja BO TAK!
Inne nasze programy:    fundusze sołeckie watchdog