To jest archiwum! Aktualna strona znajduje się pod adresem: www.informacjapubliczna.org

logo Pozarządowego Centrum Dostępu do Informacji Publicznej
Newsletter
Wydarzenia
poprzednigrudzień 2023następny
PWŚCzPtSN
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031 
Komentarze
| 12-11-2016 18:17
| 12-11-2016 18:14
| 04-04-2016 14:44
Hiszpańska organizacja Access Info Europe została zobowiązana do zapłaty 3000 euro za przegraną przed sądem najwyższym batalię o udostępnienie informacji o antykorupcyjnej polityce rządu Hiszpanii.
Konferencje „Przyjazny Urząd” w Katowicach (25.10.2012 r.) i Krakowie (26.10.2012 r.)
Konferencje dotyczą prezentacji wyników przeprowadzonego w pierwszej połowie 2012 r. badania dostępu do informacji publicznej w urzędach gmin województw sląskiego i małopolskiego w ramach projektu "Przyjazny Urząd – dostęp do informacji publicznej na wniosek w urzędach gmin i miast woj. śląskiego i małopolskiego".
ARiMR i TVP S.A. - sąd rozstrzygnie czy umowa na spoty reklamowe jest jawna
Złożyliśmy skargę na ostateczną decyzją o odmowie udostępnienia umowy na emisję spotów ARiMR
Okrągły stół nt. dostępu do informacji. Kolejne spotkanie już w sierpniu. (aktualizacja)
Jak poinformowało Ministerstwo, planowane na dzisiaj spotkanie się nie odbędzie. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji organizuje trzecie już spotkanie dotyczące reformy dostępu do informacji publicznej. MAiC zaprasza na nie 20 sierpnia 2012 r. o godzinie 11.00 do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.
Rzecznictwo dostępu do informacji - osiągnięcia i wyzwania
Przedstawiamy relację z konferencji, w której uczestniczyliśmy 15 i 16 czerwca 2012 roku, na zaproszenie Programu Dostępu do Informacji z Bułgarii (AIP). Przy okazji spotkania świętowaliśmy 15-lecie tej organizacji. To również z inicjatywy Programu, dziesięć lat temu, powstał pomysł Międzynarodowego Dnia Prawa do Informacji....
Czy Premier udostępni wreszcie maile swoich urzędników? Rozprawa w NSA.
W czwartek, 21 czerwca o godz. 9.30 w sali G Naczelnego Sądu Administracyjnego rozpocznie się posiedzenie sądu odnośnie skargi kasacyjnej, którą Prezes Rady Ministrów złożył od niekorzystnego dla niego wyroku Wojewódzkiego Sądu Administractyjnego (II SAB/Wa 260/11).
Tajność nazywać jawnością, czyli o artykule w Dzienniku Gazecie Prawnej
W Dzienniku Gazecie Prawnej w wydaniu z 15-17 czerwca ukazał się artykuł pod tytułem "Niemcy i Francja utajniają Unię" (link do atykułu na stronie http://www.dziennik.pl) . Zawiera on szereg mylnych informacji, a przede wszystkim zawiera błędną tezę, że UE będzie bardziej tajna. Wręcz przeciwnie,...
Dzielimy się doświadczeniem i uczymy od innych - konferencja o rzecznictwie prawa do informacji
15 i 16 czerwca 2012 roku odbędzie się konferencja zatytułowana Rzecznictwo prawa do informacji  osiągnięcia i wyzwania. Organizują ją AIP – Program Dostępu do Informacji. Jest to organizacja z Bułgarii, z piętnastoletnim doświadczeniem, niezwykle skuteczna. Podczas konferencji wystąpią też przedstawiciele Stowarzyszenia Liderów Lokalnych Grup...
Konstytucja RP ma już 15 lat!
Tym samym, swój jubileusz obchodzi jej artykuł 61, który gwarantuje prawo dostępu do informacji publicznej.
Czy Prezydent jest królem? Oceni to Trybunał Konstytucyjny
Naczelny Sąd Administracyjny rozpatrywał 22 marca 2012 r. kolejną skargę kasacyjną w sprawie o udostępnienie opinii na temat OFE. Dwie poprzednie sprawy były wygrane przez wnioskodawców. Tym razem sąd zgodził się z propozycją pełnomocnika Prezydenta aby skierować pytanie prawne do Trybunału Konstytucyjnego i zawiesił...
Podpisz apel w sprawie zmian w zasadach dostępu do dokumentów Unii Europejskiej
Pisaliśmy już o kontrowersjach związanych z proponowanymi przez Komisję Europejską zmianami w rozporządzeniu określającym dostęp do informacji znajdujących się w posiadaniu instytucji UE. Zwracamy się do naszych czytelników z prośbą o podpisanie apelu przygotowanego przez Access Info Europe.
Polski rząd poważnie zastanawia się nad przystąpieniem do Partnerstwa na rzecz Otwartych Rządów!
Pierwsze jaskółki zainteresowania polskiego rządu inicjatywą Partnerstwo na rzecz Otwartych Rządów pojawiły się w lutym 2012 roku. Jak deklaruje Ministerstwo Spraw Zagranicznych - udział w tej inicjatywie to szansa zaplanowania procesu wdrażania najwyższych standardów funkcjonowania polskiej administracji publicznej, w tym przestrzegania zasad przejrzystości, otwartości...
Polska Akademia Nauk organizuje konferencję o problemach prawa do informacji
Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk organizuje 29 marca 2012 roku konferencję na temat problemów prawa do informacji publicznej.
Czy Polska przystąpi do Partnerstwa na rzecz Otwartego Rządu?
20 września 2011 roku, grupa 8 krajów (Brazylia, Indonezja, Meksyk, Norwegia, Filipiny, Republika Południowej Afryki, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania) wyraziły swoje oddanie zasadom wyrażonym w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, Konwencji ONZ przeciwko korupcji i w innych międzynarodowych instrumentach dotyczących praw człowieka i dobrego...
PCDIP patronem medialnym szkolenia z dostępu do informacji publicznej w szkołach.
Pozarządowe Centrum Dostępu do Informacji Publicznej zostało patronem medialnym szkolenia na temat dostępu do informacji publicznej w placówkach oświatowych. Szkolenie odbędzie się 1 marca 2012 r. w Warszawie.
Relacja z konferencji
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego podjął się ambitnego zadania organizując 11 stycznia 2012 roku konferencję naukową „Aktualne problemy dostępu do informacji publicznej”
CC | Sieć Obywatelska - Watchdog Polska, ul. Ursynowska 22/2, 02-605 Warszawa, +48 22 844 73 55, dip@lgo.pl | CMS: e-ppi.pl | Wygląd strony: Agencja BO TAK!
Inne nasze programy:    fundusze sołeckie watchdog