To jest archiwum! Aktualna strona znajduje się pod adresem: www.informacjapubliczna.org

logo Pozarządowego Centrum Dostępu do Informacji Publicznej
Newsletter
Wydarzenia
poprzednilipiec 2024następny
PWŚCzPtSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Komentarze
| 12-11-2016 18:17
| 12-11-2016 18:14
| 04-04-2016 14:44
Tydzień Informacji Publicznej 2011
Nawet najbardziej oczywiste informacje będące w posiadaniu publicznych instytucji, dotyczące życia każdej i każdego z nas okazują się być pilnie strzeżoną przed nami tajemnicą. Dziś zachęcamy do włączania się w zmienianie tej sytuacji.
Polskie prawo zapewniające dostęp do informacji słabo wypada na tle innych krajów
W międzynarodowym badaniu legislacji zapewniającej realizację prawa do informacji, przeprowadzonym przez Access Info Europe i Center for Law and Democracy w 89 krajach, Polska wypadła bardzo słabo – najsłabiej ze wszystkich krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Dokładniejsze przyjrzenie się wskaźnikom pozwala wprawdzie stwierdzić, że po zgłoszeniu...
28 września – Międzynarodowy Dzień Prawa do Informacji
Dziś wielkie święto prawa do informacji obchodzone już od dziewięciu lat. Dzień ten został ustanowiony przez Sieć Rzeczników Prawa do Informacji 28 września 2003 roku. Pozarządowe Centrum Dostępu do Informacji Publicznej świętuje już piąty raz. W tym roku jest nam trochę smutno, ponieważ kilka...
Włącz się do akcji – żądaj informacji!
W Międzynarodowym Dniu Prawa do Informacji zachęcamy Państwa do włączenia się do akcji korzystania z tego prawa. Przedstawiamy trzy prawdziwe historie. Ich bohaterowie wnioskowali o informację, która była im potrzebna do realizacji potrzeb dnia codziennego lub planowania przyszłości. Nie dostali jej, choć im się...
Międzynarodowy Dzień Prawa do Informacji na świecie
28 września 2011 roku przypada dziewiąty Międzynarodowy Dzień Prawa do Informacji. W ramach obchodów Access Info Europe planuje następujące wydarzenia.
Warszawskie kawiarnie zapraszają - o co pytać władze miasta i dzielnicy?
Jak byście się czuli, gdyby świeżo wybrane władze miasta czy dzielnicy inwestowały głównie w ruch samochodowy zapominając o pieszych, a nowe wieżowce zasłoniłyby widok i zlikwidowały miejsca parkingowe dla samochodów i place zabaw?
Warszawa - dostęp do informacji na temat Europejskiej Stolicy Kultury
Z okazji 10 lat ustawy o dostępie do informacji i Tygodnia Informacji Publicznej prosiliśmy, żebyście dzielili się Waszymi doświadczeniami związanymi z dostępem do informacji publicznej. Jeden z czytelników przesłał nam ciekawą historię znalezioną w sieci. Polecamy!
Kopalnia wiedzy o naszym państwie
W tym roku wydarzenia związane z wrześniowym świętem prawa do informacji organizuje wiele organizacji. Jedną z nich jest Fundacja ePanstwo, która 7 września 2011 roku, o godzinie 12.00 uruchomiła nowy portal internetowy epanstwo.net.
Tydzień Informacji Publicznej 2011
To już piąty Tydzień Informacji Publicznej organizowany przez Pozarządowe Centrum Dostępu do Informacji Publicznej przy Stowarzyszeniu Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich. Wspólnie weźmy udział w święcie jawności życia publicznego!
Warsztaty o dostępie do informacji publicznej. Zapraszamy!
Pozarządowe Centrum Dostępu do Informacji Publicznej zaprasza na bezpłatne warsztaty z dostępu do informacji publicznej. Spotkania są jednym z działań organizowanych w ramach obchodów Tygodnia Informacji Publicznej 2011. 
Weźmy informację z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Sprawa dostępu do informacji publicznej w konkursie „Edukacja ekologiczna” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wciąż jest niewyjaśniona. A jednak pojawiła się możliwość obejrzenia wszystkich kart ocen. Potrzebni jednak jesteście Wy - obywatelki i obywatele żądni wiedzy!  
CC | Sieć Obywatelska - Watchdog Polska, ul. Ursynowska 22/2, 02-605 Warszawa, +48 22 844 73 55, dip@lgo.pl | CMS: e-ppi.pl | Wygląd strony: Agencja BO TAK!
Inne nasze programy:    fundusze sołeckie watchdog