To jest archiwum! Aktualna strona znajduje się pod adresem: www.informacjapubliczna.org

logo Pozarządowego Centrum Dostępu do Informacji Publicznej
Newsletter
Wydarzenia
poprzedniwrzesień 2024następny
PWŚCzPtSN
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Komentarze
| 12-11-2016 18:17
| 12-11-2016 18:14
| 04-04-2016 14:44
Kontrola
W październiku i listopadzie 2012 roku zapytaliśmy 2479 gmin o to, ile wniosków o informację publiczną wpłynęło do nich w 2011 i 2012 roku. Operację tę powtórzyliśmy prawie półtora roku później dla 2013 roku. 
Prawo do informacji publicznej – prawo wolnościowe i prawo gospodarcze
Przedstwiamy raport z badań w projekcie "Obywatelski monitoring realizacji prawa do informacji publicznej" realizowanym przez Stowarzyszenie Miasta w Internecie.
Ewidencje na życzenie
Tu publikujemy ewidencje wniosków o informację publiczną, w odpowiedzi na indywidualne pytania czytelników.
Raport otwarcia Koalicji na Rzecz Otwartego Rządu
Przedstawiamy materiały dotyczące otwartego rządu w Polsce.
Uczelnia ma się dobrze i to musi państwu wystarczyć!
Czy znacie uczucie, gdy oglądając coś nieoczekiwanie odkrywacie wciągającą nową rzeczywistość? Fundusz Pomocy Studentom – w ramach inicjatywy watchdog.edu.pl - opublikował raport z monitoringu przyznawania pomocy finansowej studentom ze środków publicznych. Śmiało jednak można powiedzieć, że w połowie jest to raport z monitoringu dostępu...
Wybory 2011: Nie mamy na kogo głosować, ok, ale może jednak coś zróbmy?
Zachęcamy do korzystania z portalu mamprawowiedziec.pl. Mamy nadzieję, że uda się jeszcze na nim umieścić sposób głosowania parlamentarzystów nad ustawą o dostępie do informacji publicznej. Poniżej umieszczamy informację od autorów portalu.
Antykorupcyjna Koalicja Organizacji Pozarządowych odpytuje polityków
Antykorupcyjna Koalicja Organizacji Pozarządowych serdecznie zaprasza na IV konferencję podsumowującą realizację obietnic wyborczych dotyczących przeciwdziałania korupcji złożonych przez partie polityczne podczas kampanii wyborczej w 2007 roku.
Biuletyny Informacji Publicznej sądów i prokuratur w województwie śląskim - raport
Raport „Biuletyny Informacji Publicznej sądów i prokuratur w województwie śląskim” jest wynikiem monitoringu przeprowadzonego w okresie od marca do czerwca oraz w grudniu 2010 roku w sądach i prokuraturach województwa śląskiego.
Jawność i Kompetencja. Raport z monitoringu Stowarzyszenia Centrum Aktywności Społecznej Pryzmat
Zapraszamy do przeczytania raportu i wniosków przygotowanych przez współautora raportu dr Piotra Sitniewskiego
Na straży prawa do informacji - w kontroli obywatelskiej warto się doskonalić
Osoby zajmujące się kontrolą społeczną muszą nieustająco się kształcić i rozwijać swoje umiejętności. Edukacja odbywa się dwutorowo. Z jednej strony poszerzana jest wiedza teoretyczna, a z drugiej konieczne jest testowanie wiedzy w praktyce.
Urzędy tajemic wszelakich
16 województw, 109 miast, 368 pytań do instytucji publicznych - prawo zlekceważone 268 razy (73% przypadków) – to najkrótsze podsumowanie badań prowokacyjnych
Raport „Biuletyny Informacji Publicznej urzędów gmin i miast województwa śląskiego
W poniedziałek 6 stycznia Stowarzyszenie Bona Fides opublikowało raport „Biuletyny Informacji Publicznej urzędów gmin i miast województwa śląskiego”, który jest wynikiem monitoringu przeprowadzonego we wszystkich 167 gminach i miastach województwa śląskiego w okresie luty - kwiecień 2010 r. Badanie prowadzone było w ramach projektu...
Co wiemy o prawie do informacji?
31 maja 2010 ukazał się komunikat z badań przeprowadzonych przez Klinikę Dialogu dla Stowarzyszenia Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich w marcu i kwietniu 2010. Przedmiotem badania była wiedza i doświadczenia w zakresie prawa do informacji ekspertów -praktyków - dziennikarzy i działaczy organizacji pozarządowych.
Realizacja obowiązku składania oświadczeń majątkowych - raport Stowarzyszenia PRYZMAT
Zapraszamy do skorzystania z pierwszej opracowanej w ramach projektu publikacji "Jawność i kompetencja 3. Raport z monitoringu realizacji obowiązku składania oświadczeń majątkowych przez funkcjonariuszy samorządowych szczebla województwa samorządowego w Polsce".
Czy polskie społeczenstwo nie jest  zainteresowane uzyskiwaniem informacji publicznej?
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało raport pt. „Zdiagnozowanie potencjału administracji samorządowej, ocena potrzeb szkoleniowych kadr urzędów administracji samorządowej oraz przygotowanie profili kompetencyjnych kadr urzędów administracji samorządowej” (raport końcowy), w którym można znaleźć odpowiedź na to pytanie.
Raport NIK z 2004 r.
Delegatura NIK w Białymstoku w okresie od stycznia do maja 2004 r. przeprowadziła kontrolę  "Wywiązywania się organów administracji publicznej z obowiązku udostępniania informacji publicznej, w tym z wykorzystaniem techniki informatycznej w województwie podlaskim"
Raport NIK z 2006 r.
W 2006 r. Degegatura NIK w Białymstoku przeprowadziła kontrolę wywiązywanie się wojewodów i jednostek samorządu terytorialnego z obowiązku udostępniania informacji publicznej za okres 1 stycznia 2003 r. - 31 grudnia 2005 r.
Raport Jawność i kompetencja - monitoring realizacji zasady jawności w administracji samorządowej Województwa Podlaskiego.
Raport dotyczy monitoringu jednostek samorządu terytorialnego z województwa podlaskiego w zakresie wypełniania przez nie obowiązków wynikających z ustawy o dostępie do informacji publicznej oraz niektórych przepisów o charakterze antykorupcyjnym, zwłaszcza obowiązku składania oświadczeń majątkowych przez członków organów wykonawczych.
Raport Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP, Akademii Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacji dr Bogusława Federa
W dniu 25 stycznia 2010 r. odbyła się debata "Ściśle tajne" w trakcie, której zaprezentowano wyniki badania dostępu do informacji publicznej.
Ile urzędów prowadzi BIP?
MSWiA udostępnił opracowanie „Społeczeństwo informacyjne w liczbach”.
   1  2   >
CC | Sieć Obywatelska - Watchdog Polska, ul. Ursynowska 22/2, 02-605 Warszawa, +48 22 844 73 55, dip@lgo.pl | CMS: e-ppi.pl | Wygląd strony: Agencja BO TAK!
Inne nasze programy:    fundusze sołeckie watchdog