To jest archiwum! Aktualna strona znajduje się pod adresem: www.informacjapubliczna.org

logo Pozarządowego Centrum Dostępu do Informacji Publicznej
Newsletter
Wydarzenia
poprzedniwrzesień 2024następny
PWŚCzPtSN
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Komentarze
| 12-11-2016 18:17
| 12-11-2016 18:14
| 04-04-2016 14:44
Zmiany w prawie
Do 2 stycznia 2015 roku, Minister Środowiska konsultuje zmiany w ustawie o zmianie ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko oraz niektórych innych ustaw.
Konferencja uzgodnieniowa w sprawie projektu założeń projektu ustawy o ponownym  wykorzystywaniu informacji sektora publicznego
19 grudnia 2014 r. o godz. 10:00 w siedzibie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji odbędzie się konferencja uzgodnieniowa w sprawie projektu założeń projektu ustawy o ponownym  wykorzystywaniu informacji sektora publicznego.
Ponowne wykorzystywanie informcji publicznej uwagi do założeń
Uwagi członków Koalicji na rzecz Otwartego Rządu do projektu założeń ustawy o ponownym wykorzystywaniu informacji publicznej
Nasza opinia o kolejnym projekcie wprowadzenia tajemnicy dyplomatycznej
Sieć Obywatelska Watchdoog Polska złożyła opinię na temat projektu założeń projektu ustawy o zmianie zasad funkcjonowania służby zagranicznej. Negatywnie oceniliśmy propozycję umożliwienia Ministrowi Spraw Zagranicznych odmowy udostępnienia informacji związanych z polityką zagraniczną Polski.
Związek Powiatów Polskich planuje forsować zmiany w ustawie o dostępie do informacji publicznej
Naszym zdaniem przedstawione propozycje zmiany ustawy zmierzają w istocie do dalszego ograniczenia prawa do informacji
Uwagi Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska do rozporządzenia o CRIP
10 stycznia 2014 roku przez ePuap Sieć Obywatelska Watchdog Polska skierowała dwie uwagi dotyczące Projektu Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie centralnego repozytorium informacji publicznej (z dnia 18 grudnia 2013)
Tajemnica dyplomatyczna - projekt zmiany ustawy o służbie zagranicznej
Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło projekt ustawy o zmianie ustawy o służbie zagranicznej. Jednym z proponowanych rozwiązań jest ograniczenie dostępu do informacji dotyczącej bardzo szeroko rozumianej sfery polityki zagranicznej.
Nowelizacja ustawy o dostępie do informacji publicznej. Raz thriller, raz komedia.
Nowelizacje ustawy o dostępie do informacji publicznej przyzwyczaiły już nas do tego, że proces zmian ustawy może stanowić materiał na scenariusz filmu przygodowego. Jak to z filmami bywa, czasami można się pośmiać, czasami popłakać, a zdarzają się również momenty przerażające.
Ekspertyza zamówiona przez MAiC odnośnie zmian w ustawie o dostępie do informacji publicznej
Prezentujemy ekspertyzę wykonaną w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk Prawnych przez prof. PAN dr hab. Annę Młynarską-Sobaczewską, prof. KUL dr hab. Pawła Fajgielskiego, dr Agnieszkę Piskorz-Ryń oraz dra Grzegorza Sibigę.
Stanowisko rządu w sprawie zmian w ustawie o dostępie do informacji publicznej
Jest już stanowisko rządu do poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o dostępie do informacji publicznej. Zmiany wynikają przede wszystkim z potrzeby funkcjonowania Centralnego Repozytorium Informacji Publicznej (CRIP).
Prosimy uregulować stanowienie prawa
8 lutego 2013 roku, Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich zwróciło się z wnioskiem o poprawę sposobu stanowienia prawa do Ministra Administracji i Cyfryzacji. 
Czemu tak trudno jest tworzyć prawo w przejrzysty i rozliczalny sposób?
Zenon Michajłowski, człowiek, który działaniem na rzecz jawności zajmuje się kilkanaście lat, jeszcze przed wejściem w życie Konstytucji  i ustawy o dostępie do informacji publicznej wnioskował o informację publiczną, ma ogromny wpływ na działania naszego Stowarzyszenia - aktywnie uczestnicząc w decydowaniu o ochronie jawności –...
Jest informacja na stronie MAiC na temat nowelizacji ustawy o dostępie do informacji
Na stronie MAiC - zaraz po warsztatach na temat ustawy o dostępie do informacji publicznej - (5.11.2012) - pojawiła się notatka ze spotkania. Cieszymy się, że się pojawiła i zachęcamy do zapoznania się z nią. 
Postulaty SLLGO dotyczące nowelizowanej ustawy o dostępie do informacji publicznej
Przedstawiamy Państwu projekt stanowiska Stowarzyszenia Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich w sprawie nowelizacji ustawy o dostępie do informacji publicznej. 
Okrągły stół nt. dostępu do informacji. Kolejne spotkanie już w sierpniu. (aktualizacja)
Jak poinformowało Ministerstwo, planowane na dzisiaj spotkanie się nie odbędzie. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji organizuje trzecie już spotkanie dotyczące reformy dostępu do informacji publicznej. MAiC zaprasza na nie 20 sierpnia 2012 r. o godzinie 11.00 do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.
SLLGO, Stowarzyszenie 61/MamPrawoWiedziec.pl, Stowarzyszenie Klon/Jawor i Stowarzyszenia Klimatologów Polskich o rozporządzeniu do ustawy o dostępie do informacji publicznej
Opinia projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie sposobu i kryteriów weryfikacji zasobu informacyjnego, jego przetwarzania i udostępniania oraz standardów technicznych prowadzenia centralnego repozytorium informacji publicznej. 
Poczta elektroniczna udostępniona przez urzędników
Przed rozprawą wyznaczoną przez Naczelny Sąd Administracyjny na dzień 21 czerwca 2012 r.,  w sprawie o udostępnienie korespondencji elektronicznej urzędników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, przypominamy że Minister Skarbu Państwa oraz Prokuratoria Generalna, udostępnili swoje maile bez żadnych problemów.
Okrągły stół w sprawie dostępu do informacji publicznej
Sprecyzowanie definicji informacji publicznej, powołanie organu odpowiedzialnego za ten obszar oraz reforma systemu ograniczeń w dostępie do informacji publicznej były głównymi tematami zorganizowanego przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji tzw. okrągłego stołu w sprawie dostępu do informacji publicznej.
Poprawka Rockiego niezgodna z Konstytucją!
Trybunał Konstytucyjny uznał, że tryb przyjęcia tzw. poprawki Rockiego jest niezgodny z Konstytucją. Oznacza to, że z chwilą publikacji orzeczenia Trybunału kwestionowany przepis traci moc obowiązującą.
Rząd nie chce rezygnacji z poprawki Rockiego
Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przygotowało projekt stanowiska rządu do projektu ustawy o zmianie ustawy o dostępie do informacji publicznej zgłoszonego przez posłów SLD. Rząd nie zgadza się na usunięcie art. 5 ust.1a.
   1  2  3  4  5  6  7   >
CC | Sieć Obywatelska - Watchdog Polska, ul. Ursynowska 22/2, 02-605 Warszawa, +48 22 844 73 55, dip@lgo.pl | CMS: e-ppi.pl | Wygląd strony: Agencja BO TAK!
Inne nasze programy:    fundusze sołeckie watchdog